X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 29 مهر‌ماه سال 1392

سیستم عامل ذخیره سازی Open-E چیست؟


http://img.tomshardware.com/us/2006/02/08/iscsi_the_open/open-e-box.jpg


Open-Eیک سیستم عامل مبتنی بر پلتفرم لینوکس است. این سیستم عامل با در اختیار گرفتن Server آن را به SAN Storage با قابلیت های یک SAN پیشرفته همچون Mirroring و Replication تبدیل می کند. کمپانی Open-E، پیشتاز در عرضه و گسترش نرم افزار های مدیریت Storage می باشد و دفتر مرکزی آن در کشور آلمان واقع است. این کمپانی در سال 1998 تاسیس شد و شروع به ارئه محصولات و نرم افزارهای مدیریت Storage از طریق شبکه فروش جهانی و فروشندگان در سراسر دنیا کرد.


این کمپانی آلمانی با ساخت سیستم عامل های ذخیره سازی با استفاده از سخت افزار موجود سازمان ها، زیرساخت ذخیره سازی مورد نیاز آن را تامین می کند. محصولات این شرکت دربیش از 100 کشور دنیا و بیش از 500 کمپانی مختلف درحال حاضر استفاده می شود.


متن کامل را در ادامه مطالب ببینید . . .
 
Open-E نیاز چه سازمان هایی را برآورده می کند؟
سازمان هایی که با توجه به داشتن سخت افزار های عملیاتی مانند HP، Fujitsu، Dell و ... در تهیه و تامین SAN Storage با مشکل بودجه مواجهند و یا سازمان هایی که مشکل تامین بودجه را ندارند و یا در حال حاضر از وجود یک SAN در سازمان بهره می برند اما بدنبال راهکار های بسیار مطمئنی مانند SAN Mirroring یا SAN Replication می باشند، از مشتریان حال حاضر Open-E هستند.


جایگاه این کمپانی در بازار فناوری اطلاعات کجاست؟
این محصول درحال حاضر جایگاه بسیار مناسبی را در دنیای فناوری اطلاعات به خود اختصاص داده است و سازمانها و مراکز دولتی بزرگی در ایران از این محصول استفاده می کنند. سازمانهای مختلفی از بخش تولید نیرو(آب و نیرو)، نفت(پالایشگاه ها، پتروشیمی ها) و مراکز مالی(بانکها، بورس) از مشتریان حال حاضر این محصول در ایران هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با نماینده رسمی و انحصاری این محصول در ایران شرکت داده رایانش ابری پردیس تماس گرفته و اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

سخت افزار مورد نیاز
همانطور که گفته شد این سیستم عامل با در اختیار گرفتن Server آن را به SAN Storage تبدیل می کند. محصولاتOpen-E از زیرساخت های شبکه مانند 1GbE، 10GbEو Fiber Channelو سخت افزارهای مختلفی مثل انواع درایوهای SAS، RAID Controllerها، HBA و ... پشتیبانی کرده و همچنین منابع ذخیره سازی مختلفی مانندNAS ، iSCSI و Fiber Channelرا ارائه می دهد.

راهکارها
می توان گفت که محصولات این کمپانی تقریبا تمامی نیازهای سازمان های مختلف را برآورده می کنند، آزمون ها نشانگر آن هستند که Open-E DSS V7، بالاترین توان عملیاتی را در زمینه نرخ انتقال داده در میان راهکار های ترکیبی موجود ارائه کرده است. این نرخ انتقال داده موجب می شود تا Open-Eدر محیط های تحت شبکه با کلاینت های بسیار زیاد یا برنامه های ذخیره سازی که نیازمند توان عملیاتی بالا و I/O هستند، مانند مجازی سازی، رایانش ابری، ویرایش فایلهای ویدئویی، IPTV و ... کارایی بالاتری داشته باشد.
طبقه بندی:
ارسال توسط آرمان میرزایی جهان
برتربن مطالب
لینک بهترین سایتها
تبلیغات
کام شو

برترین سایت کامپیوتر